דירוג עורכי דין - בחירת עו"ד בנושא גירושין

יצוג עורך דין בתהליך גירושין מורכב

הליך גירושין עשוי להיות ארוך ומתיש, וכזה גובה במרבית המקרים מחיר כלכלי וריגשי כבד מבני הזוג וילדיהם. בכדי להקטין את הנזקים ועוגמת הנפש, מומלץ לפנות ולשכור את שירותיו של עורך דין בעל ניסיון בדיני משפחה.

עורך דין המתמחה בתחום וניהל בעברו מאבקי גירושין, יוכל לסייע לכל אחד מבני הזוג לעבור את הליך הגירושין ביעילות המירבית, תוך הקפדה על שיקול דעת ושמירה על האינטרסים החשובים ללקוח. על מנת להבין מהן האפשרויות העומדות בפניך, לפני נקיטת צעדים כלשהם, מומלץ ורצוי להתייעץ עם בעל מקצוע – עורך דין המתמחה בדיני משפחה.

מתי יש צורך בהוכחת עילה לקבלת גט?

כל הליך גירושין הופך מורכב יותר, כאשר אין בין שני הצדדים הסכמה לגבי ביצוע הגט. במצב כזה יצטרך בן הזוג המעוניין בגירושים לספק עילה מספקת לקבלת הגט מבית הדין הרבני.

בין העילות המספקות לפתיחת הליך גירושין כנגד האישה נכללות: שינוי במצבה הנפשי והוכחת בגידה. כנגד בעל המסרב להליך הגירושין משמשות עילות כגון אלימות כלפי האישה, אי-קיום יחסי אישות, מחלת נפש או בגידה.

עורך דין המייצג אותך יגיש את הבקשה לפתיחת הליך הגירושין בצירוף העילה המתאימה, בפני בית הדין הרבני.

עורך דין לצורך הסכם גירושין

במצב בו שני הצדדים מסכימים על ביצוע הגט, מתבקשים הצדדים לחתום על הסכם גירושין המקובל על שניהם. עורך דין המתמחה בדיני גירושין, ידע לעמוד עבורכם על הזכויות המגיעות לכם, ולקבע אותן בכתב, בעת כתיבת הסכם הגירושין.

הסכם גירושין מקיף יכלול את הכל הקשור בענייני משמורת על ילדים, הסדרי ראייה, תשלום דמי מזונות לילדים, חלוקת רכוש, מכירת הדירה וכל נושא אחר הדורש מענה משפטי בעת גירושין.

את ההסכם יגיש עורך הדין לאישורו של בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני.

הסכם מפורט וברור, אשר לא משתמע לשתי פנים, המנוסח על ידי עורך דין בעל ניסיון, יחסוך סיבוכים עתידיים מיותרים, ויבהיר לצדדים את זכויותיהם וחובותיהם. חשוב לזכור כי בהליך גירושין בהסכמה, יכולים בני זוג לפנות אל עורך דין אחד, על מנת שייצג את שנייהם בעת ניסוח הסכם גירושין.

גירושין והסדרי משמורת על ילדים

אחד הנושאים המרכזיים, המצריכים תשומת לב ורגישות רבה מבני זוג הנמצאים בהליך גירושין הוא קביעת משמורת על הילדים אצל אחד מבני הזוג, וקביעת הסדרי ראייה עבור בן הזוג הלא משמורן. המצב האידיאלי אשר מקטין את הנזק לילדים הוא מצב בו יסכימו הצדדים על משמורת הילדים, ויעגנו את החלטתם במסגרת הסכם גירושין.

במידה ואין הסכמה בין הצדדים לגבי משמורת ילדים, סמכות ההחלטה בנושא זה ניתנה לבית המשפט לענייני משפחה. החוק בישראל קובע במסגרת חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות כי, כל עוד אין ראיות המוכיחות אי-מסוגלות, עדיף לילד הקטן מגיל 6 (חזקת הגיל הרך) לגדול אצל אמו.

חוק זה אינו ציווי, ונתון לשיקול דעת בית המשפט. במקרים בהם בית המשפט אינו מסוגל להגיע להחלטה לגבי המשמורת על הילדים, ישלחו הצדדים לבדיקת "מסוגלות הורית" על ידי סוציולוגים ופסיכולוגים, אשר יקבעו את כישוריהם בגידול הילד, כשטובת הילד עומדת לנגד עיניהם.

גם בית המשפט פועל בנושא משמורת ילדים על פי עקרון מנחה אחד, והוא טובת הילד. לפי עקרון זה מעדיף בית המשפט כל הסדר שייטיב עם הילד (או הילדים) על פני רצון ההורים.

רצון הילד משמש לעיתים קרובות גורם מכריע בהחלטת בית המשפט, וככל שהילד בוגר יותר, כך השפעתו על ההחלטה גדלה. בעת הצורך, יוכל בית המשפט לשוחח עם הילד בדלתיים סגורות וללא השתתפות ההורים בכדי להתרשם מרצונו האמיתי של הילד וללא השפעתם.

בחירת עורכי דין גירושין

אם הנך עומד/ת בפני תהליך של פרידה מבן / בת זוגך, מומלץ לפנות אל עורכי דין המתמחים בדיני משפחה והליכי גירושין, בטרם קבלת החלטות ובהקדם האפשרי. הפנייה אל עורך דין נעשית בראש ובראשונה לצורך קבלת יעוץ ראשוני באשר לזכויותיך ואפשרויות הפעולה העומדות לפניך.

הליכי גירושין הנם הליכים מורכבים ולעיתים נמשכים זמן רב. בנוסף לכך, אם תחשוב על כך תבין עד כמה מרחיקות לכת הנם תוצאותיו של כל הסכם גירושין חתום, עליך על בת או בן הזוג, על הילדים ועל חלוקת הרכוש ותשלומי המזונות למשך שנים. בחירת עורך דין מעולה לצורך ניהול תיק גירושין עשויה להתברר כהחלטה רבת משקל לגבי עתידך.

המלצה: עורך דין גירושין

זקוק ליעוץ משפטי? מחפש עו"ד המתמחה בטיפול והגשת תביעות משפטיות?

לחץ כאן: עורכי דין מומלצים - גירושין


נישואין אזרחיים בישראל

מהם נישואין אזרחיים? כיצד מתייחס אליהם בית הדין הרבני ומה השלכות סטאטוס זה על זכויות בני הזוג במהלך קשר הנישואין ובמידה ומעוניינים להתגרש? למידע מפורט, לחץ כאן...

הסכמי ממון – עריכת הסכם ממון ודיני משפחה

מהו הסכם ממון? כיצד מנסחים הסכמי ממון ומתי הסכם הממון נכנס לתוקף? כל זאת ועוד נציג בפניכם במאמר הבא.

דיני משפחה - נישואי פרגוואי

מהם נישואי פרגוואי, מה היתרונות שלהם מול נישואין אזרחיים במדינות אחרות וכיצד מתייחסת אליהם מדינת ישראל? למידע המלא, לחץ כאן...

מזונות אישה בהליכי גירושין

מה היא חובת מזונות אישה ומהם מרכיביה? מדוע חשוב לקחת עורך דין מתאים בהליך הגירושין וקבלת מזונות אישה? למידע נוסף לחץ כאן...

הסכם שלום בית ולחלופין גירושין

לא אחת, יחסיהם של בני זוג עולים על שרטון, אך רגע לפני פירוק התא המשפחתי על כל המשתמע מכך, הם מחליטים להעניק ליחסיהם הזדמנות אחרונה ועורכים הסכם שלום בית, או לחלופין – הסכם גירושין. למאמר המלא לחץ כאן...

סמכויות בית הדין הרבני - גירושין ונישואין

לבית הדין הרבני סמכויות שונות, חלקן ייחודיות לו ואחרות ניתנות במקביל לסמכויותיו של בית המשפט לענייני משפחה. למידע על נושאים בטיפולה של מערכת השיפוטית הרבנית - לחץ כאן...

מזונות ילדים, הסכם גירושין

מקרים בהם ניתן לתבוע מזונות ילדים, למרות שנקבעו מזונות בהסכם גירושין, או בפסיקת בית המשפט. למידע נוסף על אפשרות לתבוע מזונות ילדים, לחץ כאן...

גירושין - מדריך לאשה לפני גירושין ואחריהם

בחירת עורך דין - דיני משפחה, גירושין

יעוץ משפטי מיידי - מלא פרטיך:
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:
מאמרים
מידע נוסף
- עורכי דין
- בחירת עורך דין
- הוצאה לפועל
- תעבורה
- גירושין
- הליך הוצאה לפועל
- מזונות ילדים
מפת האתר

כל האמור באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי והנו בגדר המלצה בלבד. דירוג עורכי הדין באתר נעשה לפי שיקול דעתנו וניתן לשינוי מעת לעת. בכל בעיה משפטית ולצורך קבלת יעוץ משפטי יש לפנות באופן אישי אל עורך דין מוסמך. כל הזכויות לתוכן האתר שמורות לבעליו החוקיים.