דירוג עורכי דין - בחירת עו"ד דיני עבודה

דיני עבודה – בחירת עורך דין

בפרק זה נפרט את הזכויות המגיעות לך כעובד, ועל הצעדים שעליך לנקוט בעת הפרת זכויות אלו, תוך הסבר על המצבים שבהם יש צורך בפנייה אל עורך דין מיומן, לצורך קבלת יעוץ משפטי בנושא דיני עבודה.

התייעצות עם עורך דין תחשוף בפניך את זכויותיך כמועסק. אם פוטרת בעקבות מחלה או מעבר דירה או אם את חשה בסכנה למקום עבודתך לאחר הלידה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין המתמחה בנושא דיני עבודה, ולקבל המלצות לגבי נקיטת אמצעים להגנה על מקום עבודתך או תביעה בפני הפרת זכויותיך כעובד.

אנו נסייע לך בבחירת עורכי דין מיומנים, המכירים את דיני העבודה היטב וכאלה שנסיונם בתחום רב.

האם התפטרות כתוצאה מהרעה בתנאי עבודה מזכה בפיצויי התפטרות? 

הרעה בתנאי עבודה מאפשרת לכאורה את התפטרות העובד, ומבטיחה קבלת כספי פיצויים; אך מהי בדיוק הרעה בתנאים? אם ברצונך להתפטר ממקום עבודתך, האם שימוש בטענה זו תספק את בית המשפט, שיקבל את התביעה לתשלום פיצויי פיטורים על ידי המעסיק? התשובה לשאלה זאת מורכבת ובכל אופן, אם הנך שוקל התפטרות ממקום עבודתך על בסיס טענה זאת, מומלץ להקדים ולהיוועץ עם עורך דין המתמחה בנושא דיני עבודה.

אל תגיש את התפטרותך, לפני שיהיו בידיך תשובות וודאיות המאשרות את חובת המעסיק על תשלום פיצויי פיטורים בהסתמך על הרעה בתנאי העבודה.

דיני עבודה - מהו חוק שכר מינימום?

נושא שכר המינימום מורכב, למרות הפשטות שבבסיסו. נכון, שכר המינימום נועד להגן על האזרח ולאפשר לו פרנסה סבירה העומדת בדרישות השוק, אך למעסיק ניתנת אפשרות לעקוף את החוק, ולשלם פחות מהקבוע בו. בכדי לשלם לשכיר פחות משכר מינימום, ידווח המעסיק במרבית המקרים, על העסקת עובד כ "חניך".

עובד המועסק במקום עבודתו לתקופת הכשרה, יכול לקבל על פי חוק תשלום הנמוך משכר המינימום, אך לפרק זמן מוגבל בלבד! לכן, דאג לעגן את זכויותיך בכתב, ודרוש מהמעסיק התחייבות להגבלת תקופת ההכשרה.

דיני עבודה קובעים החזר הוצאות נסיעה

מעסיק מחויב על פי הסכם קיבוצי המתחדש מדי שנה, להשתתף בעלויות הנסיעה לעובד המרוחק מהעבודה, והמגיע בכוחות עצמו. הרף הגבוה להשתתפות המעסיק בעלויות הנסיעה עומד כיום על 21.4 ₪ ליום עבודה. הוצאות נסיעה, נקבעות על פי תעריף נסיעה מוזל בתחבורה ציבורית למקום העבודה. אם נעדרת ממקום העבודה, אינך זכאי לקבל הוצאות נסיעה עבור יום היעדרותך. אם מקום העבודה מספק הסעות אל וממקום העבודה, אין המעסיק מחויב בהשתתפות בתשלום.

תשלום דמי הבראה - חובתו של כל מעסיק

עובד אשר השלים שנה במקום עבודתו, זכאי לדמי הבראה. דמי הבראה משולמים על פי תעריף קבוע, העומד כיום על 307 ₪ ליום הבראה במגזר הפרטי, ובמגזר הציבורי על סך 347 ₪. אם לא קיבלת דמי הבראה, תוכל לתבוע את המעסיק על אי תשלום דמי ההבראה, לאחר התפטרותך, או פיטוריך, ובכל מקרה לאחר סיום יחסי עובד מעביד. תשלום ההבראה משלום לעבוד ללא צורך בהוכחה כי אכן השתמש בכספים ליציאה לחופשה.

דיני עבודה - הפניה אל עורך דין בתחום

בכל מקרה בו הנך חש\ה באי – צדק אשר נגרם לך על ידי המעסיק, בנושאים אלו או בנושא דיני עבודה אחרים כגון: זכויות וותק, עמלות, חוזה עבודה, נשים בהיריון, עבודה בשבת או כל נושא אחר, מומלץ להתייעץ עם עורך דין המתמחה בדיני עבודה, ולעמוד על זכויותיך. הבלגה על הפרת זכויות המעסיק נותנת לגיטימציה למעסיק להפר את זכויותיהם של עובדים אחרים אשר יועסקו תחתיו בעתיד.


דיני עבודה - חוק מניעת הטרדה מינית בעבודה

החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה נועד להגן על חופש האדם, כבודו ופרנסתו. החוק מאפשר אכיפה בשני המישורים, האזרחי והפלילי, שכן על פי החוק – הטרדה מינית בעבודה היא עוולה אזרחית וגם עבירה פלילית. מידע לנפגעי הטרדה מינית - לחץ כאן...

הלנת שכר - תביעת פיצויים

הלנת שכר, הנה עבירה על חוק הגנת השכר – לפיו חייב כל מעסיק לשלם את שכר עובדיו בשלמותו ובזמן. מעסיק שלא עשה כן, עובר על החוק ועובדיו יכולים לתבוע ממנו פיצויים בגין הלנת שכר. למאמר המלא לחץ כאן...

דיני עבודה - מידע בנושא פיטורין על פי חוק

חוק פיטורין, כפי שנקבע במסגרת דיני עבודה, מטרתו להגן על זכויות עובדים אחידות בכל המגזרים במשק. למעשה, זהו חוק סוציאלי, המכיר בכך שבידי המעסיקים כח רב וראוי להגן על העובדים משרירות ליבםשל המעסיקים. למאמר המלא לחץ כאן...

דיני עבודה - דמי הבראה לעובדים

דמי הבראה, הנם כספים שזכאי עובד לקבל ממעבידו, בשל הוצאות ההבראה והנופש של העובד. זכאות לדמי הבראה אינה מותנית בהוכחה כי נפש העובד בפועל ואינה תלויה בהיקף הוצאות הנופש. למאמר המלא לחץ כאן...
יעוץ משפטי מיידי - מלא פרטיך:
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:
מאמרים
מידע נוסף
- דירוג עורכי דין
- עורכי דין
- עורכי דין - רשלנות רפואית
- עורכי דין - תאונות דרכים
- עורכי דין - הוצאה לפועל
- עורכי דין - תעבורה
מפת האתר

כל האמור באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי והנו בגדר המלצה בלבד. דירוג עורכי הדין באתר נעשה לפי שיקול דעתנו וניתן לשינוי מעת לעת. בכל בעיה משפטית ולצורך קבלת יעוץ משפטי יש לפנות באופן אישי אל עורך דין מוסמך. כל הזכויות לתוכן האתר שמורות לבעליו החוקיים.