דירוג עורכי דין - בחירת עורך דין בנושא הוצאה לפועל

צעדים בפתיחת תיק הוצאה לפועל - יעוץ משפטי של עורך דין מתאים

מי זכאי לפתוח תיק הוצאה לפועל?

כל אדם אשר יש ברשותו המחאה שלא כובדה, חשבונית שלא שולמה, או פסק דין חתום מבית המשפט, רשאי לגשת אל לשכת הוצאה לפועל על מנת לפתוח תיק כנגד נותן השטר, ולהתחיל בהליכי גבייה. להלן תקציר השלבים בהם עליך לנקוט בכדי לפתוח תיק הוצאה לפועל. ניתן לנהל הליך בלשכת הוצל"פ באופן עצמאי או על ידי פניה אל עורך דין המתמחה בתחום. 

מסמכים נדרשים לצורך פתיחת תיק הוצאה לפועל

ראשית, עליך לפנות אל מודיעין הלשכה על מנת לקבל טפסי פתיחת תיק הוצל"פ. בכדי לחסוך עיכובים מיותרים בהליך, הקפד למלא את הפרטים בטופס באופן ברור וקריא, ובפרט את פרטי החייב ככל שידועים לך.

איתור כתובת מגוריו של החייב הוא באחריותך, לכן וודא כי פרטים אלה ברשותך. כל מסמך אשר ישלח מעתה מהלשכה אל החייב, יישלח אל כתובת הדואר אותה ציינת. דאג לצרף את המסמכים הנדרשים: אם הנך תובע על בסיס פסק דין, צרף פסק צילום של פסק הדין או פסיקתא, מאושרים כמובן.

במקרה של שטר חוב, צרף את השטר המקורי וצילום על שני צדדיו של השטר. המחאה מקורית אשר לא כובדה על ידי הבנק, וצילום שני צידי ההמחאה, במקרה של תביעת מזונות, יש להגיש פסק דין, ותצהיר של הזוכה בו מוצהר כי לא התקבלו דמי המזונות.

כמובן שאם הנך מיצוג על ידי עורך דין, הוא ידאג לבצע את הליך פתיחת התיק עבורך ובצורה הטובה ביותר.

זקוק לסיוע בהליכי הוצל"פ? פנו אל עורך דין מעולה!

תשלום אגרות בלשכת הוצאה לפועל

אגרה בעת פתיחת תיק הוצאה לפועל הנפתח על בסיס פסק דין תעלה כ 1% מגובה פסק הדין, על בסיס שטר חוב, 1.25% מהשטר, בעת פתיחת תיק על אי – תשלום מזונות נקבעת אגרת פרוטוקול. שים לב, אגרת הפרוטוקול משתנה מעת לעת, ובכדי לקבל מידע מדויק, ניתן לפנות למרכז המידע של בתי המשפט בטלפון 02-6593333.

עורכי דין המתמחים בנושא הוצאה לפועל יוכלו להרחיב בנושא תשלום אגרות פתיחת תיקים בלשכת הוצל"פ.

לאחר פתיחת תיק הוצאה לפועל - שליחת אזהרה לחייב

לשכת ההוצאה לפועל תשלח אזהרה לחייב לפני שניתן יהיה לבצע הליכים כנגדו. האזהרה תשלח אל הכתובת אותה ציינת בעת מילוי הטפסים. במידה והאזהרה לא הגיעה ליעדה מסיבה של כתובת שגויה או אין מענה, לא ניתן יהיה לבצע הליכים כנגד החייב. וודא במרכז המידע כי אכן התבצעה "המצאה מלאה" אשר משמעותה מסירה לידי החייב עצמו, או לבן משפחה מעל גיל 18 המתגורר עמו.

חייבים "מתוחכמים" נוהגים להתחמק מקבלת מסירות משפטיות ולכן אם נתקלת בחייב בעייתי, עדיף לקבל יעוץ משפטי של עורך דין היודע לטפל בחייבים בעייתים, בנושא הוצאה לפועל. עורכי דין העוסקים בתחום מכירים את כל הטריקים ויודעים בדיוק מה צריך לעשות בכל מקרה.

חקירת יכולת בפני ראש לשכת הוצאה לפועל

חייב אשר אינו יכול לעמוד בתשלומים אשר נקבעו בבית המשפט שרירותית, יוזמן לחקירת יכולת. את הקביעה אם לזמן את החייב לחקירת יכולת מבצע ראש הלשכה על פי שיקולו בלבד, וללא התייעצות עם הזוכה.

במועד חקירת היכולת יוזמן החייב לפרט את הוצאותיו החודשיות מול הכנסותיו, וראש לשכת הוצאה לפועל יקבע את הסכום אותו ישלם מידי חודש על מנת לכסות את חובו בתיק. עורך דין המתמחה בנושאי הוצל"פ יוכל להכנס לתמונה ולסייע לחייב להתכונן להליך של חקירת יכולת.

מה ניתן לעשות כנגד חייב שאינו משלם את חובותיו בתיק הוצאה לפועל?

במידה והחייב לא יעמוד בהסדר התשלומים אשר נקבע בבית המשפט, תוכל לבצע הליכים כנגדו: עיקול מיטלטלין (ביצוע העיקול כרוך בתשלום אגרה), עיקול צד ג' (עיקול משכורת), עיקול מקרקעין (יש לצרף נוסח רישום מהלשכה לרישום מקרקעין), פינוי מקרקעין, עיקול רכב, מאסר ועיכוב יציאה מהארץ.

על מנת לקבל הרחבה בנושאים אלה יש להתייעץ עם עורכי דין המתמחים בנושא הוצאה לפועל ולקבל חוות דעת משפטית. עורכי דין יוכלו לסייע הן לזוכה בתיק הוצל"פ והן לחייב, המבקש להתמודד מול הליכים מגבילים אלה.

רוצים לקרוא עוד על הנושא ליחצו כאן : עיקול נכסים על ידי הליך הוצאה לפועל

תשלום חובות – הוצאה לפועל

בעת פתיחת התיק כנגד החייב, עליך למסור את פרטי החשבון אליו יועברו הכספים המתקבלים מהחייב. במידה והחייב פנה אליך ישירות על מנת להסדיר את החוב, עליך לפנות אל הלשכה ולדווח על ביצוע התשלום.

לקבלת מידע נוסף בנושא הוצל"פ, להלן הפניות אל אתר לשכת הוצאה לפועל:

לחץ כאן: מדריך לחייב (אם נפתח נגדך תיק הוצאה לפועל)

לחץ כאן: מדריך לזוכה (אם תרצה לפתוח תיק הוצל"פ כנגד חייב)

קבלת יעוץ משפטי - עורכי דין הוצאה לפועל

בכל מקרה שבו עליך לפתוח תיק הוצאה לפועל כנגד חייב, מומלץ לפנות אל עורך דין המתמחה בתחום, במטרה לנסות ולגבות את חובך מהחייב בטרם פתיחת הליכי הוצל"פ.

יש לזכור כי רשימת החייבים בלשכות ההוצאה לפועל ברחבי המדינה ארוכה ומשך הטיפול בכל תיק אורך זמן רב. פעולות גביה באמצעות משרד עורכי דין יוכלו לחסוך לך הרבה זמן וכאב ראש מיותר.

אם נפתח נגדך תיק הוצאה לפועל מכל סיבה שהיא, תוכל לפנות אל עורך דין המתמחה בתחום על מנת לקבל יעוץ משפטי מתאים, כך שתדע מהן האפשרויות הרבות שעומדות בפניך, לצורך התמודדות מול נושה יחיד, או במקרים מורכבים יותר, כיצד להתמודד עם ריבוי תיקי הוצל"פ ולחץ של נושים רבים.

זקוק ליעוץ משפטי? מחפש עו"ד המתמחה בטיפול והגשת תביעות משפטיות?

לחץ כאן: עורכי דין מומלצים - הוצאה לפועל


גביית חובות על ידי הוצאה לפועל

יש לך לקוח שאינו משלם חובות? למידע כיצד פתיחת הליך גביית חובות בהוצאה לפועל יסייע לך בשילוב עם סיוע משפטי לחץ כאן...

מכרז הוצאה לפועל - מידע והסבר

מטרתו של הליך הוצאה לפועל היא ליצור מצב במסגרתו החייב יוכל לפרוע את כל חובותיו. אם אין ברשותו אמצעים כלכליים לעשות כן, יעוקלו נכסיו וימכרו במסגרת מכרז הוצאה לפועל. הכספים שיתקבלו ישמשו לכיסוי החובות. למאמר המלא לחץ כאן...

גביית מזונות על ידי הוצאה לפועל

אישה אשר נקלעה למצב בו נפסקו תשלומי מזונות מבעלה ואין הוא עומד בתשלומיהם, תוכל לפנות ללשכת ההוצאה לפועל בכדי לגבות את התשלומים להם היא זכאים על פי פסק דין, או הסכם גירושין. למאמר המלא לחץ כאן...

הוצאה לפועל - מדריך לחייב

קיבלת הודעה עם אזהרה לגבי פתיחת תיק הוצאה לפועל נגדך? אנשים רבים אינם מכירים כלל את ההליך, בייחוד אם נקלעו למצב זה לראשונה בחייהם. במאמר זה, תמצאו מידע על סדר הפעולות הנדרש והדברים שחשוב לדעת. לחצו כאן...

הליך הוצאה לפועל אפקטיבי

לא אחת, נקלעים אנשים למצבים בהם בידיהם פסק דין, לפיו על הנתבעים לשלם להם סכום כספי. אולם, אלו האחרונים אינם ממהרים לעשות זאת. ישנם סוגים שונים של הליכי הוצאה לפועל בהם ניתן לנקוט, למאמר המלא לחץ כאן...

יעוץ משפטי מיידי - מלא פרטיך:
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:
מאמרים
מידע נוסף
- עורכי דין
- רשלנות רפואית התיישנות
- מדריך גירושין לאשה
- עורך דין גירושין
- תעבורה
- נהיגה בשכרות
- חלוקת נכסים
מפת האתר

כל האמור באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי והנו בגדר המלצה בלבד. דירוג עורכי הדין באתר נעשה לפי שיקול דעתנו וניתן לשינוי מעת לעת. בכל בעיה משפטית ולצורך קבלת יעוץ משפטי יש לפנות באופן אישי אל עורך דין מוסמך. כל הזכויות לתוכן האתר שמורות לבעליו החוקיים.