סגירה
חזרה
סגירה
גירושין ופרידה
000-000-0000
גירושין ופרידה

הסבר על הסכם שלום בית ולחלופין גירושין

פניה לעורך דין >>

לא אחת, יחסיהם של בני זוג עולים על שרטון, אך רגע לפני פירוק התא המשפחתי על כל המשתמע מכך, הם מחליטים להעניק ליחסיהם הזדמנות אחרונה ועורכים הסכם שלום בית, או לחלופין – הסכם גירושין.

מטרתו של הסכם זה היא לאפשר לבני הזוג לגשר על המחלוקות בניהם ולנסות לתקן את הקשר הזוגי, אך במקביל, להסדיר מראש סוגיות שונות למקרה שניסיון הפיוס ינחל כישלון.

שימו לב – לעיתים בני זוג מנסים להשיג לעצמם יתרון בהליכי גירושין, על ידי הסכמה להשכנת שלום בית ועריכת הסכם שמטיב עם מצבם במקרה בו שלום הבית יכשל.

גם אם נראה כי המחלוקות יושבו וקיים סיכוי אמיתי לשיקום יחסיכם, הימנעו מחתימה על הסכמי שלום בית ולחלופין גירושין, בטרם התייעצתם עם עורכי דין המתמחים בתחום זה.

חשיבותו של הסכם הגירושין במסגרת הסכם שלום בית

ראשית, נבהיר כי מדובר בהסכם שניתן להעניק לו תוקף של פסק דין, על כן הוא מחייב וניתן לאכיפה. חשיבותו של הסכם שלום בית מפורט נובעת בראש ובראשונה מהצורך ליישב את כל המחלוקות בין בני הזוג.

בהסכם יוגדרו כל התנאים לניסיון לשקם את היחסים, לרבות מטלות הנוגעות לגידול הילדים וניהול משק הבית, או כל תנאי אחר שנועד להסדיר את המחלוקות בגינן עלו יחסיהם של בני הזוג על שרטון.

כדאי לכרוך בהסכם הסכם גירושין בעיקר מהסיבות הבאות:

ממון ורכוש – כדאי להסדיר את ענייני הרכוש בזמן שפניהם של בני הזוג לשלום, קל יותר להגיע להסכמה ופשרה במסגרת יחסים חיוביים, מאשר במסגרת הליך גירושין טעון. כאמור, חשוב להתייעץ עם עורך דין ולהימנע מעריכת הסכמים המקנים לאחד הצדדים יתרון. זאת, מהסיבה הפשוטה שיתרון זה עלול לעודד אותו לפתוח בהליכים ולא לאפשר הזדמנות אמיתית לשיקום היחסים.

חיסכון בהוצאות – הליך גירושין הוא עסק יקר, בייחוד כאשר מדובר במאבקים מתמשכים הדורשים משני הצדדים לממן שכר טרחה של עורכי דין, אגרות בית משפט, לעיתים חוקרים פרטיים, הפסדי ימי עבודה ועוד.

בנוסף, מדובר בהליך משפטי העלול להיגרר שנים ארוכות ולמנוע מבני הזוג להמשיך בחייהם.

הסכם שלום בית ולחלופין גירושין, מבטיח כי במקרה בו שיקום היחסים לא יצליח, יש הסכם שמסדיר את כל המחלוקות הנובעות מפירוק התא המשפחתי, כמו חלוקת נכסים, מזונות, משמורת ילדים ועוד.

איך יודעים אם שלום הבית נכשל?

ההחלטה, האם ניסיון זה כשל יכולה להיות של כל אחד מבני הזוג, בכל עת, למעט מקרים בהם נקבע בהסכם פרק זמן כתקופת ניסיון מינימלית במסדרתה יעשו שני הצדדים מאמצים לשקם את היחסים בניהם.

לפני עריכת הסכם, חשוב לבדוק האם הצד השני אכן מעוניין להעניק לחיי הנישואין הזדמנות נוספת, כנה ואמיתית, שמא כל רצונו הוא לגרום לכם להגיע לפשרות במסגרת הסכם הגירושין ובהזדמנות הראשונה לטעון כי שלום הבית כשל.

הסכם שלום בית ולחלופין גירושין, עשוי להיות פיתרון מעולה לזוגות רבים, אך בכדי לעשותו בחוכמה וביעילות, מומלץ להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום הגירושין.

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (0) דירוגים | דירוג ממוצע (0)
קראו עוד
פניה לעורך דין >>
ייעוץ משפטי
באינדקס עורכי הדין שלנו תוכלו למצוא את עורכי הדין הטובים והמומלצים ביותר בישראל, בכל תחום משפטי, לפי דירוג של לקוחות והמלצות ברשת. רוצה לדבר ולהתייעץ עם עורך דין מומחה? אנחנו כאן לשירותך!