סגירה
חזרה
סגירה
הוצאה לפועל
000-000-0000
הוצאה לפועל

גביית חובות בהוצאה לפועל באמצעות עורך דין מיומן!

פניה לעורך דין >>

יש לך ערימה של שיקים שחזרו במגירה במשרד ואין לך מושג מה יעלה בגורל הכסף שחייבים לך? נמאס לך להתעסק עם גביית תשלומים וחובות של לקוחות? זה בדיוק הזמן לפנות לעורך דין המתמחה בגביית חובות עסקיים, על מנת שיפעל בשמך ומטעמך לגביית הכספים שמגיע לך לקבל!

אחד הסיוטים הגדולים של כל עסק הוא התמודדות עם לקוחות שצברו חובות, נתנו המחאות ללא כיסוי וכדומה. הדרך היעילה ביותר להתמודד עם לקוחות כאלו היא ביצוע של גביית חובות באמצעות פתיחת הליך הוצאה לפועל.

מומלץ לקבל יעוץ משפטי מקצועי של עורך דין לפני פתיחת תיק הליך הוצאה לפועל ולבדוק את כל הצעדים בהם ניתן לנקוט על מנת לבצע גביית חובות.

רק לאחר שפניתם אל החייב והוא איננו מוכן לפרוע את החוב תוכלו לפנות אל הליך הוצאה לפועל לצרכי גביית חובות.

גביית חובות יעילה ומהירה

הליך גביית חובות על ידי הוצאה לפועל נחשב להליך יעיל יחסית, המאפשר לנושים לנקוט מספר אמצעים על מנת להבטיח את השבת כספם ופירעון החוב.

כאמור, חשוב לבצע הליך זה בליווי של עורכי דין בעלי ניסיון בתחום שיעניקו סיוע משפטי מקצועי על מנת להבין את מורכבות הליך ולגרום להבטחה להחזרת הכסף בדרך המהירה והיעילה ביותר.

הליך פתיחת תיק הגבייה

הפנייה אל לשכת הוצאה לפועל תתבצע רק לאחר שהחייב סרב לפרוע חובות. את הבקשה לפירעון החוב מומלץ לשלוח לחייב באמצעות עורכי דין כמכתב התראה לפני פתיחת תיק. מומלץ לשלוח את המכתב באמצעות דואר רשום ולשמור העתק.

בפתיחת תיק נגד החייב בלשכת הוצאה לפועל יש לכלול את הפרטים הנוגעים לזהות החייב למשל  כתובת מגורים ומספר תעודת זהות.

עוד יש לכלול את פסק הדין או את השאר בגינו נוצר החוב ואת מכתב ההתראה שנשלח לחייב.

לעיתים מוצאים עצמם נושים רודפים אחרי החייב שמסתתר מפניהם ומפני נושים נוספים. כל עוד הנושה לא מאתר את החייב לא יהיה ניתן לפתוח את תיק הוצאה לפועל ולהשיב את החוב.

במקרים בו החייב לא נמצא ניתן לפנות לסיוע של משרדי חקירות המתמחים באיתור כתובת מגורים של חייבים.

על מנת לפתוח תיק בהוצאה לפועל יש לשלם אגרה שסכומה ייקבע בהתאם לשווי החוב.

לאחר פתיחת התיק יקבל החייב הודעת אזהרה שבמסגרתה תינתן לו הזדמנות נוספת של 20 יום על מנת לפרוע את החוב לפני נקיטת צעדים נוספים נגדו כגון:

  • עיכוב יציאה מהארץ
  • צוי מאסר
  • עיקול של חשבונות הבנק שלו
  • עיקול נכסיו

גביית חוב עסקי במקרה שלחייב איחוד תיקים או פשיטת רגל

מבחינת גביית חובות ישנם מקרים בהם אתם לא הנושים היחידים, על אף שהייתם מעדיפים להיות, ובפני החייב עומדות שתי אפשרויות במידה וצבר חובות לא מעטים העולים על הסכום שיש באפשרותו לשלם ונפתחו נגדו תיקים רבים בלשכת הוצאה לפועל, לפנות להליך של איחוד תיקים או להליך פשיטת רגל.

אם החייב בוחר בהליך איחוד תיקים יוכל הנושה לקבל תשלום חודשי שייקבע בהתאם ליכולת הכלכלית שלו ועל פי חלקו בחובות שצבר החייב.

אם החייב בחר לפנות להליך פשיטת רגל יתבצע כינוס נכסים, כאשר רכושו ונכסיו יימכרו למרבה במחיר על ידי נאמן שייקבע והכספים מהמכירה יחולקו בין הנושים.

מהם חובות אבודים?

נושה שביצע את כל הפעולות שיכל לבצע ועדיין לא הצליח בגביית חובות, בין אם אין ביכולתו של החייב לפרוע את החוב או בשל קושי לאתר את החייב, ניתן להכריז על חובות אלו כאל חובות אבודים.

במידה וכך הדבר, הנושה יוכל לקבל החזרי מס ששולם עבור הכנסות אלו שלא הצליח לגבות.

הליך גביית חובות יכול הליך מורכב, מייגע וארוך, ישנה חשיבות עליונה לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין מקצועי המתמחה בתחום הוצאה לפועל על מנת לבצע את כל הפעולות הנדרשות להחזרת הכסף שחייבים לכם.

בכל מקרה צריך לבחור עו"ד מנוסה מאד ולבקש ממנו לראות דוגמאות של הליכי גבייה אותם ניהל עבור לקוחות אחרים, במקרים דומים.

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (1) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
קראו עוד
פניה לעורך דין >>
ייעוץ משפטי
באינדקס עורכי הדין שלנו תוכלו למצוא את עורכי הדין הטובים והמומלצים ביותר בישראל, בכל תחום משפטי, לפי דירוג של לקוחות והמלצות ברשת. רוצה לדבר ולהתייעץ עם עורך דין מומחה? אנחנו כאן לשירותך!