סגירה
חזרה
סגירה
רשלנות רפואית
000-000-0000
רשלנות רפואית

חוות דעת פסיכיאטרית בתביעות רשלנות רפואית

פניה לעורך דין >>

נזקים פיסיים של רשלנות רפואית, בייחוד אלו העולים לכדי נכות, עלולים להותיר לא מעט צלקות נפשיות. חלק מהנזקים בגינם ניתן לתבוע פיצויים הם נזקים נפשיים, אותם יש להוכיח באמצעות חוות דעת פסיכיאטרית.

לאחר ביסוס כל הטענות בדבר רשלנות הנתבעים וקיומו של קשר סיבתי בין מעשה הרשלנות, לבין היווצרות הנזק, יעסוק בית המשפט בשאלת היקף הנזק ויקבע את סכום הפיצוי ההולם.

ככלל, בכדי להוכיח כי נגרמו נזקים יש להציג חוות דעת של מומחה התומכת בטענותיכם.

כמעט כל תביעה העוסקת במקרה של נזקי גוף, כוללת גם היבטים של נזקים נפשיים.

בסופו של דבר, לפגיעה בגופכם השלכות רבות על מהלך חייכם, לעיתים בשל מגבלות בתפקוד היום יומי, לעיתים הפגיעה היא אסטטית ומשליכה על הדימוי העצמי (במקרים של רשלנות בניתוח פלסטי לדוגמא), כך או אחרת אם נגרמו נזקים משמעותיים אינם מסתכמים בפגיעה פיזית.

פסיכיאטר המתבקש לחוות את דעתי בדבר נזקים נפשיים שנגרמו לנפגעי רשלנות רפואית, למעשה בודק את מצבכם לפני האירוע, לאחריו, מנתח את הקשר הסיבתי בין הטיפול הרשלני ממנו נפגעתם לבין מצבכם הנפשי, מאבחן את טיב הנזק – האם מדובר בנזקים זמניים (כמו לחצים וסיוטים שיחלפו עם הזמן) או נכות נפשית קבועה שגורמת לכם לסבל רק ותלווה אתכם כל חייכם.

אתיקה בעת עריכת חוות דעת פסיכיאטרית

הקו המנחה החשוב ביותר שעל כל פסיכיאטר לזכור בעת עריכת חוות דעת, הוא שמדובר במסמך משפטי לכל דבר, העתיד להכריע בעניינים בעלי חשיבות רבה ובית המשפט יתבסס על חוות דעתו בקביעותיו, תוך מתן אמון ביושרו המקצועי וכישוריו.

מידת החשיבות שייחס בית המשפט לחוות הדעת של הפסיכיאטר משתנה ואין זה מין ההכרח כי הכתוב בה ימצא ביטוי מלא בפסק הדין. בתי משפט מייחסים חשיבות רבה לכישוריו של הפסיכיאטר, לרמת מקצועיותו, ניסיונו והשכלתו בתחום הספציפי עליו נתבקשה חוות דעתו.

מבנה חוות הדעת

כאמור, מדובר במסמך משפטי לכל דבר וככזה, ישנם כללים ברורים לאופן עריכתו:

  •     פרטי חוות הדעת – שם הנבדק, גילו, מועד ביצוע הבדיקה, מועד עריכת חוות הדעת ומועד הגשתה.
  •     מעורבים נוספים – יצוין המקור שהפנה את הנבדק אל הפסיכיאטר ושמותיהם של אנשי מקצוע נוספים שהיו מעורבים בעריכה.
  •     אודות הבודק – יפורט אודות כישוריו המקצועיים, השכלתו וניסיונו.
  •     מטרה ונסיבות – יפורט אודות מטרת הבדיקה, השאלות עליהן יש לענות במסגרתה ונסיבותיה.

במסגרת תוצאות הבדיקה יש לענות לא רק על השאלות אליהן נתבקש הפסיכיאטר להתייחס, אלא גם לספק פירוט מלא אודות כל האירועים המשמעותיים בחייו של הנבדק, תוצאותיהם של מבחנים אישיותיים אם אלו נערכו וכיו"ב.

פנייה אל עורכי דין בעלי ניסיון וידע עשיר בתחום זה, תבטיח כי תופנו אל מומחים רפואיים לצורך חוות דעת פסיכיאטרית לתביעת רשלנות רפואית, אשר מקצועיותם תזכה להכרה רבה על ידי בית המשפט ואם חוות הדעת תתמוך בטענותיכם היא תשפיע בצורה ניכרת על פסק הדין.

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (0) דירוגים | דירוג ממוצע (0)
קראו עוד
פניה לעורך דין >>
ייעוץ משפטי
באינדקס עורכי הדין שלנו תוכלו למצוא את עורכי הדין הטובים והמומלצים ביותר בישראל, בכל תחום משפטי, לפי דירוג של לקוחות והמלצות ברשת. רוצה לדבר ולהתייעץ עם עורך דין מומחה? אנחנו כאן לשירותך!