סגירה
חזרה
סגירה
דיני עבודה
000-000-0000
דיני עבודה

רגע לפני שחותמים על חוזה...

פניה לעורך דין >>

חוזה הנו הסכמה הדדית לביצוע פעולה כלשהי, בדרך כלל העברת טובין לרבות מתן שירות הניתן לאכיפה על פי חוק.

לחוזה פנים רבות והוא יכול להיכרת בכתב או בעל פה, פרט למקרים ספציפיים בהם החוק דורש צורת כריתה מסוימת, למשל בעסקת מקרקעין בה החוזה חייב להיערך בכתב.

החופש להתקשר עם אחרים בחוזים מחייבים והחופש לכרות חוזה באופן המקובל על הצדדים הינם עקרונות יסוד במשפט הישראלי.

חיינו משופעים בחוזים בכל תחום: הסכם שכירת דירה, קניית רכב והזמנת מוצרי מזון באינטרנט הם כולם חוזים מחייבים.

פעמים רבות אנו מתקשרים עם אחרים בחוזה כזה או אחר ללא הבנה מלאה של ההתחייבות שלקחנו על עצמנו ושל התמורה לה אנו זכאים.

לחצו כאן לקריאה על חוזה חשוב בתחום דיני משפחה: הסכם ממון

חשיבות ההתייעצות עם עורך דין

חוזים עלולים להיות מורכבים וקשים להבנה לעין בלתי מיומנת ולפיכך חתימה על חוזה שתוכנו אינו מובן על בוריו משולה להימור מסוכן.

על מנת לעמוד על הסכנות הטמונות בחתימת החוזה, זיהוי האפשרויות הקיימות וביצוע בחירה מושכלת ביניהן, מומלץ להתייעץ עם עורך דין מהתחום.

עורכי דין המתמחים בדיני חוזים בקיאים בפרשנויות לסוגי החוזים השונים ולמונחים המופיעים בהם ועוקבים אחר התפתחויות חקיקתיות ותקדימים משפטיים. כל זאת על מנת שיוכלו לקדם באופן מיטבי את אינטרס הלקוח ולהגן עליו מפני סכנות האורבות לו מבין שורותיו הצפופות של החוזה.

חשוב להבין, כי בעריכת חוזה ישנם שלושה שחקנים מרכזיים: שני הצדדים לעיסקה ובית המשפט אשר אינם רואים תמיד עין בעין.

עורכי הדין בוחנים את החוזה דרך עיניי בית המשפט ובאופן זה מתכננים מבעוד מועד את מתווה החוזה הטוב ביותר עבור האינטרסים של הלקוח אותו הם מייצגים.

חתימה על חוזה מחייבת את הצדדים לו, לטוב ולרע. כלומר, טעות בהבנת אחד מסעיפי החוזה לא תוכל לפטור את הצד שניזוק מכך ולשחררו מכבלי החוזה.

על כן, הבנה יסודית של כלל סעיפי החוזה הינה חשובה ביותר ולרוב אינה אפשרית ללא קבלת יעוץ משפטי מטעם עורך דין הבקי בתחום.

הקניית ערך מוסף אל מול נזק אפשרי

מעורבות של עורך דין מראשיתו של החוזה, החל בשלב ניהול המשא ומתן, עבור בניסוח החוזה וכלה באישורו, תבטיח את זכויותיכם בחוזה ותמנע מכשולים ובעיות עתידיים.

בנוסף, עורך דין אשר מכיר את כל גלגוליו של החוזה יוכל לייצג אתכם בצורה טובה יותר בפני בית המשפט אם יתעורר בבוא העת הצורך בכך.

כריתת חוזה באופן עצמאי, ללא התייעצות מוקדמת עם עורך דין, אינה מומלצת אף אם נראה כי על פניו כל סעיפי החוזה ברורים וחד משמעיים. זאת באשר היה ויתגלע בעתיד סכסוך בין הצדדים, בית המשפט עשוי לפרש את החוזה באור שונה מזה אשר לו התכוונתם.

לפיכך, במרבית המקרים עלות שכר טרחתו של עורך הדין מהווה השקעה קטנה ומשתלמת ביחס להפסד האפשרי במידה ותקלעו לחוזה שונה משחשבתם.

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (0) דירוגים | דירוג ממוצע (0)
קראו עוד
פניה לעורך דין >>
ייעוץ משפטי
באינדקס עורכי הדין שלנו תוכלו למצוא את עורכי הדין הטובים והמומלצים ביותר בישראל, בכל תחום משפטי, לפי דירוג של לקוחות והמלצות ברשת. רוצה לדבר ולהתייעץ עם עורך דין מומחה? אנחנו כאן לשירותך!