סגירה
חזרה
סגירה
דיני תעבורה
000-000-0000
דיני תעבורה

ייצוג של עורך דין בחקירת משטרה

פניה לעורך דין >>

לרובינו אין כל היכרות או ניסיון בלקיחת חלק בחקירה, בין אם כנחקר או כחוקר. אל חקירה במשטרה יכול אדם להגיע בין אם נעצר בחשד לביצוע עבירה פלילית, ובין אם זומן לחקירה כזו.

אדם המזומן לחקירה יכול להיות מזומן תחת אזהרה, כלומר כחשוד בביצוע עבירה או לא תחת אזהרה ואז הוא נחקר כעד.

יהיו הנסיבות להמצאותינו תחת חקירה במשטרה רוב הסיכויים כי נמצא שחוויה זו אינה פשוטה. התמודדות טובה עם חקירה דורשת מעבר לקור רוח ושליטה עצמית גם היכרות, בסיסית לפחות, עם החוק הפלילי בארץ.

מי שאינו בקיא דיו באשר לזכויותיו וחובותיו המוגדרות בחוק ימצא עצמו מבולבל ויהווה "טרף קל" לחוקרי המשטרה המנוסים אשר וודאי אינם מעוניינים להפליל אדם חף מפשע אך יפעלו בנחישות על מנת לקדם חקירת המקרה שלפניהם, זו מטרתם העיקרית ואין הם מחויבים כלל לדאוג לאינטרסים משפטיים של הנחקר.

הבנה והפנמה של נקודה זו, באשר למטרותיהם האמיתיות של חוקרי המשטרה, חשובה מאד משום שלא פעם ינסו החוקרים לטעת בנחקר תחושה כי הם דואגים גם לענייניו אך זאת אך ורק לשם דיבובו.

לפיכך רצוי מאד להגיע לכל חקירת משטרה בליווי של עורך דין פלילי, כפי שיפורט בהמשך זוהי זכות העומדת לכל נחקר.

בסקירה שלפניך מסבירים עורכי הדין שלנו על זכויותיך המלאות בעת זימון לחקירה במשטרה, תוך מתן דגש ברור על החשיבות הרבה שבייצוג של עורך דין פלילי מומחה בזמן זה.

זכות הנחקר לייצוג משפטי של עורך דין פלילי

הקושי שבהתמודדות של אדם מן השורה מול חוקרים מנוסים של המשטרה ברורה למחוקק ולכן הוקנו לנחקר זכויות באשר לקבלת סיוע מעורך דין פלילי. מי שזומן לחקירת משטרה, בין אם תחת אזהרה ובין אם כעד, רשאי להגיע כשהוא מלווה בעורך דינו.

במקרה שמדובר בחקירת חשוד שנעצר רשאי הוא לדאוג שבן משפחה יסדיר את הגעתו במהירות של עורך הדין לחדר החקירות.

לפי פסיקת בית המשפט העליון אף הורחבה מעט הזכות להסתייע בעורך דין ונקבע כי בזמן עד שיגיע עורך הדין זכותו של הנחקר לבקש לשוחח איתו טלפונית וזאת על מנת לקבל הנחיות כיצד ימנע מטעויות עד שיגיע עורך הדין.

לעיתים ינסו חוקרי המשטרה לעכב ולדחות עד כמה שניתן את פגישת הנחקר עם עורך דינו, חשוב מאד לא להסכית לכך ולהתעקש לקיים את הפגישה בהקדם.

באם אדם חושש שיזומן לחקירת משטרה כדאי שיפנה כבר מבעוד מועד לעורך דין ולא ימתין לקבלת הזימון לחקירה. כך תתאפשר הכנה יסודית לחקירה והכרה מראש של זכויות הנחקר.

התנהלותה של חקירת משטרה

כל דבר הנאמר בחקירה יכול לשמש ראייה של התביעה. כל משך החקירה מוקלט. לפיכך להתנהגות הנחקר ולדברים שיאמר עשוייה להיות השפעה רבה על ההתפתחויות בתיק.

חוקרי המשטרה יפעלו בדרכים שונות על מנת לדובב את הנחקר, למשל פיתוח יחס חברי מדומה, שיטת החוקר הטוב / החוקר הרע ואפילו רמיזות (שכן אינם יכולים לתת הבטחות שווא מפורשות) לתמורה כגון הפחתה בעונש עבור מידע.

חשוב לזכור כי גם אדם המזומן לחקירה כעד יכול למצוא עצמו נאשם בעבירה פלילית כתוצאה מדברים שיאמר בחדר החקירות.

בסיומה של החקירה יגבו החוקרים הצהרה, חשוב מאד לקרוא את שנירשם בהצהרה זו ולא לסמוך כי הדברים נרשמו בדיוק כפי שנאמרו.

כנגד כל אותם מכשלות הנ"ל רק אדם אחד יפעל במטרה מוצהרת וברורה יחידה שהיא הגנה על האינטרסים של הנחקר בכל המישורים. זהו עורך הדין של הנחקר.

עורך הדין ידע לזהות מלכודות של החוקרים ולהזהיר את מרשו מפניהם.

ליווי של עורך דין פלילי בחקירת משטרה יבהיר לנחקר איזה מידע באמת נמצא בידי המשטרה ויסייע בידו שלא לנדב אף פיסת מידע נוספת שלא לצורך.

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (0) דירוגים | דירוג ממוצע (0)
קראו עוד
פניה לעורך דין >>
ייעוץ משפטי
באינדקס עורכי הדין שלנו תוכלו למצוא את עורכי הדין הטובים והמומלצים ביותר בישראל, בכל תחום משפטי, לפי דירוג של לקוחות והמלצות ברשת. רוצה לדבר ולהתייעץ עם עורך דין מומחה? אנחנו כאן לשירותך!