סגירה
חזרה
סגירה
גירושין ופרידה
000-000-0000
גירושין ופרידה

פסיקה והכרעה בעניין תביעת מזונות אישה

פניה לעורך דין >>

אחד הנושאים עליו בית המשפט נותן את הדעת בהליך הגירושין הוא נושא המזונות, מזונות אישה ומזונות ילדים.

מתוקף הנישואין בעצם נוצרת מזונות אישה והנה חלק מכלל הזכויות והחובות שבין בני הזוג.

בסקירה שלפניך מסבירים עורכי הדין שלנו את כל מה שבאמת חשוב לדעת לגבי תביעת מזונות אישה והדרך לפיה יכריע בית המשפט בין טענות הצדדים ויקבע האם יש לשלם מזונות אישה ומה יהיה סכום התשלום החודשי.

חובת מזונות אישה

מקור חובת מזונות אישה הוא במשפט העברי, החובה נובעת מאקט הנישואין וכאמור, היא חלק מהזכויות והחובות שבין בני הזוג.

במידה וניתן להוכיח כי האשמה להתערערות יחסי בני הזוג היא בעקבות התנהגות מסוימת של האישה שאין בה הצדקה, ניתן לפתור בחלק מהמקרים את הבעל מתשלום מזונות אישה.

כמו כן, ניתן לראות הבדלים בפסיקות מזונות אישה בין בית הדין הרבני לבית בית המשפט לענייני משפחה.

נושא הזכאות למזונות אישה עולה רבות במאבקי גירושין, כמו גם זכאות וגובה מזונות ילדים, ויכול להיגרר למאבק ממושך מצד האישה שתנסה לכפות על הבעל תנאי מזונות אישה וילדים ומצד הבעל שיוכל לסרב לגט ולהאריך את הליך הגירושין.

לכן חשוב להיעזר בשירותי עורך דין המתמחים בתחום גירושין על מנת לייעל את התהליך ולקצרו.

בהליך הגירושין, כל עוד לא הוכח על ידי הבעל כי אין באפשרותו להשתכר, חובתו לדאוג לפרנסת האישה. במידה ואנו יכול להשתכר, יהיה עליו לעבוד במשרה מלאה ואף בשעות נוספות על מנת לדאוג לפרנסת אשתו.

חובת מזונות אישה אינה כפופה למצב הכלכלי של האישה וגם אם בבעלותה נכסים ורכוש רב היא איננה חייבת למכור אותם על מנת להתפרנס.

רכיבי מזונות אישה

בית המשפט פוסק בדבר סכום המזונות לו האישה זכאית על פי הוכחת האישה את מרכיבי המזונות אותם היא מבקשת במהלך תביעתה למזונות. עליה לכלול בתביעתה את הרכיבים הבאים:

אחזקת הבית כגון גז, חשמל, ועד בית, ארנונה, טלפון ומים. כשלרוב השימוש מוגבל על פי מספר הפעימות אותם קובע בית המשפט.

במידה וברשות האישה היה רכב לשימושה, היא זכאית להמשיך להשתמש ברכב. גם במקרים בהם השימוש ברכב התחלק בין בני הזוג במהלך הנישואים, עדיין האישה רשאית להמשיך להנות משימוש ברכב.

הוצאות בעקבות טיפול ועזרה של הזולת במידה והאישה סובלת ממחלה וזקוקה לסיוע.

מזונות שמטרתן לשמר את איכות החיים שאליה הורגלה האישה כגון טיסות, חופשות, נופשים ועוד. מזונות אלו יפסקו לטובתה רק במידה ותוכיח כי אכן אלו היו חלק מאורח חייה במהלך הנישואים.

הוצאות רפואיות כגון טיפולים הכרחיים, תרופות, מכשור רפואי ועוד.

הוצאות הנעלה וביגוד, בהתאם להכנסות הבעל או בהתאם לרמה המינימלית שנהוגה באותו מקום ועת - הגבוה מבניהם.

בדומה לביגוד והנעלה, גם הוצאות קוסמטיקה ותכשיטים הם רכיב בתביעת מזונות אישה.

הוצאות לבית הכוללות בין השאר תיקונים, רכישת מוצרים לבית, תיקון מוצרים וביטוח הבית ותכולתו, במידה ונרכשה פוליסה כזו במהלך הנישואים.

גירושין הוא תהליך מורכב ולעיתים ארוך, נושא מזונות אישה הוא אחד הנושאים עליו נאבקים בני הזוג בהליך הגירושין ויכול לקחת הרבה זמן.

לכן רצוי לפנות אל עורך דין מומחה להליכי גירושין, שיוכל לייעץ לך כיצד לפעול וכמובן שלייצג אותך בהליכים המשפטיים המורכבים.

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (0) דירוגים | דירוג ממוצע (0)
קראו עוד
פניה לעורך דין >>
ייעוץ משפטי
באינדקס עורכי הדין שלנו תוכלו למצוא את עורכי הדין הטובים והמומלצים ביותר בישראל, בכל תחום משפטי, לפי דירוג של לקוחות והמלצות ברשת. רוצה לדבר ולהתייעץ עם עורך דין מומחה? אנחנו כאן לשירותך!