סגירה
חזרה
סגירה
גירושין ופרידה
000-000-0000
גירושין ופרידה

הכירו את נישואי פרגוואי ומשמעותם החוקית בישראל

פניה לעורך דין >>

רוצה לדעת מה המשמעות החוקית של נישואי פרגוואי בארצנו הקטנה? בסקירה המעניינת שלפניך מסבירים עורכי הדין שלנו על נישואים אזרחיים בישראל ועונים לשאלות מעניינות לגבי נישואי פרגוואי והשלכתם על המעמד האישי של בני הזוג שבחרו בנישואים אלה.

תחום הנישואין והגירושין בישראל הוא אחד התחומים היותר בעיתיים במדינה מאחר וישראל מכירה רק בנישואין אורתודוכסיים, על פי חוק.

כך יוצא שלאזרחי ישראל אין בחירה חופשית באשר לדרך עריכת הנישואים שלהם.

בניגוד למדינות רבות אחרות, בישראל אינם מכירים ברבנות בקיום נישואין אזרחיים הנערכים במדינות שונות. נישואי פרגוואי הם סוג אחד מיני רבים של נישואים אזרחיים.

חוק הנישואין בישראל עדיין שריר וקיים על אף ההכרזה שנערכה בעצרת האומות המאוחדות שדנה בזכויות האדם והכריזה כי אין להגביל את טקסי הנישואין בעולם בכל מה שנוגע לגזע ודת.

הכרזה זו יצאה בשנת 1948, עברו שנים רבות מאז ואילו ישראל טרם הצטרפה לשאר מדינות העולם הנאורות בכל מה שנוגע לטקסי הנישואים המותרים לפי חוק. וכך יוצא שכל נושא נישואין אזרחיים בישראל תקועים בתקופה ארכאית וקדומה.

כמה מילים על נישואין אזרחיים בישראל

כאמור, בישראל אין אפשרות לערוך נישואים אזרחיים לפי חוק. שכן זוגות שרוצים להתחתן מחויבים להתחתן דרך בית הדין הרבני העורך טקסים אורתודוקסים.

בישראל חווים אזרחים רבים קשיים, בגלל הדוקטרינה הנוקשה של הרבנות בכל מה שנוגע לטקסי נישואין וההלכה. בדיוק מסיבה זו מתקשים להינשא זוגות מעורבים, יהודי וגויה למשל, ויוצא כי מוסלמים לפי חוק זה רשאים להתחתן אך ורק עם מוסלמים וכך גם נוצרים.

אזרחים ישראלים המעוניינים לחגוג את טקס נישואין אזרחיים המתאים להשקפת עולמם החילונית, מוצאים עצמם נוסעים למדינות רחוקות על מנת לממש את זכותם להינשא לפי נטיות ליבם באמצעות נישואים אזרחיים בחו"ל.

בגלל זה מושגים כמו נישואין אזרחיים בפראג או נישואין אזרחיים בקפריסין אלו הם ביטוים כל כך פופולאריים בחיי היום יום.

אזרחים ישראלים השואפים להתחתן בטקס נישואין אזרחיים נאלצים לכתת רגליהם, לארוז את מזוודותיהם ולטוס לקפריסין, לפראג ואף למדינת פרגוואי המאפשרת לערוך נישואין מיוחדים המכונים נישואי פרגוואי וכל זאת על מנת להינשא בטקס אזרחי.

גם נושא הגירושין בישראל למי שהתחתן בעבר בנישואים אזרחיים הוא בעייתי, כיוון שהגירושין ניתנים לא על ידי הרבנות, כמו ברוב המקרים, אלא בבית משפט ועל ידי התרת הנישואין שנערכו במדינה אחרת.

מהי המשמעות של נישואי פרגוואי?

כאמור, ניתן לערוך טקסי נישואין אזרחיים במגוון מדינות ברחבי העולם, אולם קיים סוג אחד השונה משאר טקסי הנישואין האזרחיים המוכרים, טקס נישואי פרגוואי.

טקס נישואין זה הוא טקס מיוחד במינו ומהווה חלופה, אלטרנטיבה שפויה לאלה שברצונכם להינשא בהתאם לצו מצפונם ולדרך חייהם והיא נמצאת כמתאימה במצבים מסוימים.

נישואי פרגוואי אלו הם נישואין הנערכים במדינת פרגוואי בדרום אמריקה. לפי החוק במדינה זו יש אפשרות לערוך טקס בנוכחות של רק אחד מבני הזוג.

כלומר אין צורך ששני בני הזוג הרוצים להתחתן יהיו נוכחים, כפי שהיינו מצפים. נישואין אלו דורשים הגעה פיסית למדינת פרגוואי של אחד מבני הזוג, ייצוג של עורכי דין מול רשויות החוק פרגוואי כאשר באחריותו של עורך דין היא הגשת המסמכים הדרושים לרשויות.

בעבר לא היה קיים צורך שאפילו אחד מבני הזוג יהיה נוכח אך כיום יש צורך בנוכחות של אחד מבני הזוג לפחות במעמד טקס נישואי פרגוואי.

יתרונם של נישואי פרגוואי טמון בכך שהם מהירים וכי אין צורך בנוכחות של שני בני הזוג כמו גם שמדינת ישראל מכירה בנישואין אלו כנישואים שהתקיימו בחו"ל.

חשוב גם להבין כי למרות שתהליך זה חוסך את הצורך להוציא כסף על כרטיס טיסה של אחד מבני הזוג תהליך זה נחשב להליך יקר.

כאמור, בשנים האחרונות יותר ויותר זוגות משתמשים בפיתרון של נישואין אזרחיים על פני נישואים ברבנות ופונים לחתונה במדינות מחוץ לישראל.

נישואי פרגוואי הפכו פופולאריים בשנים האחרונות בשל הכרתם בישראל כנישואין אזרחיים והעובדה כי לא צריך את שני בני הזוג במעמד החתונה.

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (0) דירוגים | דירוג ממוצע (0)
קראו עוד
פניה לעורך דין >>
ייעוץ משפטי
באינדקס עורכי הדין שלנו תוכלו למצוא את עורכי הדין הטובים והמומלצים ביותר בישראל, בכל תחום משפטי, לפי דירוג של לקוחות והמלצות ברשת. רוצה לדבר ולהתייעץ עם עורך דין מומחה? אנחנו כאן לשירותך!