סגירה
חזרה
סגירה
פשיטת רגל
000-000-0000
פשיטת רגל

ייצוג של עורך דין מעולה בהליך פשיטת רגל

פניה לעורך דין >>

פשיטת רגל הנה הכרה משפטית באי – יכולתו של חייב לשלם את חובותיו. מטרת קיומה של הכרה זו היא על מנת להקל על חייב אשר אינו יכול לעמוד בתשלומי חובותיו, והסדרת תשלומים אפשריים מול נושיו, על פי סדר עדיפות אשר מוגדר בחוק.

באמצעות הכרזה על פשיטת רגל מגן על עצמו החייב מפני התעמרות נושיו בו. אנו ממליצים לכל אדם שנקלע לחובות להתייעץ עם עורך דין המתמחה בהליכי פשיטת רגל, לפני קבלת החלטות כלשהן בנושא.

מהו איחוד תיקים?

איחוד תיקים הוא מצב בו מאחדים את התיקים הפתוחים כנגד החייב בהוצאה לפועל לתיק אחד.

ישנם שתי דרכים להגיע למצב של איחוד תיקים, איחוד תיקים יזום, בו החייב מבקש את איחוד התיקים, ומתחייב לשלם סך של 3% מערך הסכום הכולל של התיקים (ניתן לבקש הוזלה בתשלום בעת הצורך).

איחוד תיקים כפוי, כאשר ראש הלשכה מחליט על איחוד תיקים, אזי יוכרז החייב כחייב מוגבל באמצעים, חשבונו יוגבל בבנק, תוגבל יציאתו מהארץ ויוטלו עליו הגבלות נוספות, הקבועות החוק.

מה בין פשיטת רגל לאיחוד תיקים?

ובכן, במצב של איחוד תיקים אכן קיים הסדר בינך ובין ההוצאה לפועל לתשלומים קבועים, אך אין במצב של איחוד תיקים על מנת למנוע מהנושים להפעיל הליכים אחרים נגדך. אי-תשלום ואפילו חד פעמי, או גחמה אחרת של הנושה, תביא מיד לביצוע הליך כגון עיקול מיטלטלין או עיקול משכורת.

כמו כן, אחת לכמה חודשים, או על פי שינוי סטאטוס (הגדלה במשכורת, שינוי במצב משפחתי), רשאים הנושים לבקש חקירת יכולת נוספת, שאחריה ייתכן כי יוגדל התשלום החודשי אשר נקבע בחקירתו הקודמת של החייב.

המצב שונה בהליך פשיטת רגל, אז ניתן צו הקפאת הליכים המבטיח את ביטול גורם ההפתעה מפני עיקולים כגון אלו, אך כמובן שחסרונותיה של פשיטת רגל מורגשים גם כן.
 
במצב של פשיטת רגל, מתבצעת חקירה מקיפה אודות כל נכסיו של החייב, בחקירה זו נכנסים לעומק כל דבר ועניין של החייב, החל מחשבונות בנק דרך קבלת מידע מהרשויות אודות נכסיו והכנסותיו, וכלה בפריטים בודדים בביתו.

אזי מכנסים את הנכסים, מעריכים את שווים, ומחלקים בין הנושים (הסדר נושים). לצורך הרחבה בנושא וקבלת החלטה מושכלת, מומלץ לפנות אל עורך דין מתאים, שיוכל לסייע לך להבין את כובד משקלן של החלטות אלה.

למה לפשוט רגל ולא לאחד תיקים?

ובכן, שאלה זו סבוכה ומחייבת התייעצות משפטית עם עורך דין מיומן המתמחה בנושא פשיטת רגל.
 
כל מקרה לגופו בעניין זה, היות ומספר הנושים והסכום הכולל של החובות הוא קריטי לגבי המשך הפעולה, כמו כן, ההתעסקות עם פקידי הלשכות, הן בהוצאה לפועל והן בהליך פתיחת התיק בפשיטת רגל מסובכים ומורכבים.

סביר כי אם אין בידי החייב את הכלים וההיכרות המתאימה עם המערכת, תגרמנה טעויות, אשר יכולות להיות הרות אסון עבורו בהמשך הדרך.

כמעט בלתי אפשרי, בלי הכירות מקיפה עם פרטי החובות של החייב, ובלי הכירות מעמיקה של המערכת המשפטית בנושאים אלו, לקבוע אם מומלץ לחייב לבצע פשיטת רגל, או לבצע איחוד תיקים בהוצאה לפועל.

התמחות עורכי דין - פשיטת רגל

על מנת למזער את הנזקים שייגרמו לחייב בהליך של פשיטת רגל, מומלץ לקבל יעוץ משפטי של עורכי דין המתמחים בהליכים מסוג זה.

ליווי משפטי מתבקש במהלך החקירה במשרדי הכונס הרשמי, במהלך קביעת החובות המובטחים (נושה אשר בידו שעבוד על נכס) מול החייבים ומול הרשויות, ובכלל, בהליכים מורכבים נוספים מול הבירוקרטיות האטומה של המערכות.

כדאי להיוועץ, ולדעת לעומק מה הן זכויותיך מול חובותיך. בשביל זה אנחנו כאן.

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (1) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
קראו עוד
פניה לעורך דין >>
ייעוץ משפטי
באינדקס עורכי הדין שלנו תוכלו למצוא את עורכי הדין הטובים והמומלצים ביותר בישראל, בכל תחום משפטי, לפי דירוג של לקוחות והמלצות ברשת. רוצה לדבר ולהתייעץ עם עורך דין מומחה? אנחנו כאן לשירותך!