סגירה
חזרה
סגירה
רשלנות רפואית
000-000-0000
רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בצבא: תביעה נגד קצין התגמולים

פניה לעורך דין >>

במדינת ישראל, בה רוב האזרחים משרתים בצבא ועל כן שייכים לצבא בזמן שירותם, ישנה דרישה למנגנון רפואי צבאי גדול ויעיל אשר ידאג לצרכים הרפואיים של מאות אלפי משרתי צה"ל.

מנגנון צבאי גדול כזה איננו חף מטעויות וישנם לא מעט מקרים של רשלנות רפואית בצבא במהלך השירות. האחריות על רשלנות זו במהלך השירות מוטלת על הצבא.

צבא ההגנה לישראל עובד לפי התפיסה כי כל אזרח המשרת בצבא שייך לצה"ל, תפיסה זו יכולה לגרום למשרתים תחושה לא נעימה אך לדבר יש גם יתרונות.

הצבא מחויב לדאוג לכל הצרכים של המשרת בו – מזון, מגורים, לבוש וכמובן טיפול רפואי טוב. גם לאזרחים שהשתחררו מהצבא ישנה הזכות לדרוש פיצויים במידה והתחרשה רשלנות רפואית בעת שירותם הצבאי.

מהי רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית היא בעצם ביצוע רשלני של טיפול רפואי כזה או אחר, הגורם לנזק בלתי הפיך למטופל.

כל מטופל שעבר טיפול רפואי וחושב כי נגרם לו נזק קבוע בעקבות טיפול רשלני יוכל לתבוע פיצוי. אולם עליו יהיה להוכיח את העובדה כי הנזק נגרם לו בעקבות הטיפול הרפואי ואת היקפו של הנזק, הוכחה זו אינו נושא פשוט.

מומלץ וחשוב לשמור על כל המסמכים הרפואיים, חוות דעת ותוצאות של בדיקות מהרופאים אותם את רואים במהלך הטיפול הרפואי. במקרה של תביעת פיצוי, מסמכים אלו יהיו הדרך היחידה של רופאים מומחים לבדוק את נסיבות האירועים, לתת חוות דעת ולקבוע בסופו של דבר אם אכן התבצעה רשלנות רפואית.

דבר נוסף שיש לשים עליו דגש הוא בחירת עורכי דין המתמחים במקרים של רשלנות רפואית ואף לשקול יעוץ משפטי מעורך די המתמחה ברשלנות רפואית בצבא.

העסקת עורכי דין רשלנות רפואית תעזור לכם להבין אם לתביעתכם ישנה עילה. יש לזכור כי תביעה מול גוף גדול כמו צה"ל היא מסובכת ועל מנת להילחם על זכויותיכם ולהוכיח רשלנות רפואית בצבא תזקקו ליעוץ וסיוע משפטי.

רשלנות וחוקי צה"ל

חוק הנכים, תגמולים ושיקום, מגדיר כי רשלנות רפואית בצבא היא זו שנגרמת תוך כדי שירות או עקב שירות צבאי.

המקרים של רשלנות רפואית בצבא הם רבים אך הנושאים העיקריים בגינם מוגשת תביעות הם:

  • רשלנות רפואית בצבא עקב אבחון לקוי – מקרה זה מדבר על פנייה לרופא צבאי שנתן אבחנה או טיפול לא נכון לבעיית החייל ועקב כך נגרם לו נזק.
     
  • רשלנות רפואית בצבא עקב אבחון מאוחר של בעיה רפואית – מדובר על מקרה בו התבצע אבחון מאוחר של בעיה רפואית ועקב כך התפתחה הבעיה עד כדי נזק קבוע. גם אם הבעיה התפתחה במהלך השירות הצבאי אך לא קשורה באופן ישיר לתנאי השירות, לדוגמא סרטן, במידה והחייל לא קיבל בזמן טיפול רפואי נאות ועקב כך נגרם לו נזק בלתי הפיך הוא עדיין יהיה זכאי לתבוע פיצויים על רשלנות רפואית בצבא.

כאמור, רשלנות רפואית בצבא היא עניין שכיח ודורשת ייעוץ מקצועי. רצוי לפנות לשירותי עורכי דין מקצועיים המתמחים בנושאים אלו ובתביעות רשלנות רפואית כנגד גופים גדולים.

לרוב, רק באמצעות סיוע משפטי של עורך דין רשלנות רפואית תוכל לקבל את הפיצויים המגיעים לך.

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (0) דירוגים | דירוג ממוצע (0)
קראו עוד
פניה לעורך דין >>
ייעוץ משפטי
באינדקס עורכי הדין שלנו תוכלו למצוא את עורכי הדין הטובים והמומלצים ביותר בישראל, בכל תחום משפטי, לפי דירוג של לקוחות והמלצות ברשת. רוצה לדבר ולהתייעץ עם עורך דין מומחה? אנחנו כאן לשירותך!