סגירה
חזרה
סגירה
דיני תעבורה
000-000-0000
דיני תעבורה

קיבלת כתב אישום בגלל עבירות תעבורה?

פניה לעורך דין >>

דיני תעבורה הנם חלק מהדין הפלילי במדינת ישראל וישנם עורכי דין המתמחים בטיפול בנאשמים ובפתרון בעיות הנוגעות לדיני תעבורה.

הזמנה לבית משפט לתעבורה כנאשם היא בדרך כלל תוצאה של עבירות תנועה כגון: נהיגה בשכרות, כניסה לצומת ברמזור אדום, נהיגה מסוכנת, מעורבות בתאונה בה נגרם נזק לגוף או לרכוש, ועוד.

מנגד, פנייה של נהג לבית משפט לתעבורה מתאפשרת  במצב בו נפסל רישיונו של נהג מנהלית על ידי שוטר או קצין משטרה, כאשר נתפס בעת ביצוע העבירה.

שימוש בשירותיו של עורך דין במהלך המשפט, עשויה להקל על העונש אשר יוטל על הנהג ובמקרים מסוימים להביא לזיכויו.

כיצד אוכל להגן על עצמי מפני עונש על עבירה שלא ביצעתי?

במצבים רבים, מגיע הנאשם לבית משפט לענייני תעבורה ללא הכלים המאפשרים לו להוכיח את חפותו, גם כאשר הוא משוכנע בה.

עורך דין המתמחה בדיני תעבורה, ידע למצוא את הדרכים להוכיח את חפותך.

לדוגמא, במצב בו צולם נהג עובר עבירה כמו כניסה לצומת ברמזור אדום, או נהיגה במהירות מופרזת, עורך הדין יבדוק את חומר החקירה, ויוכל לחלץ את הנאשם מעונש, אם ידע למצוא פגם כלשהו בצילום או בשלמות הגשת חומר החקירה לבית המשפט.

מומחיותו של עורך דין הנה במציאת כשלים בחומר החקירה או בפעולתו של השוטר ועל ידי כך חילוץ הנאשם מעונש כבד, הגעה לעיסקת טיעון עם התביעה ולעיתים אף זיכוי מוחלט.

נהיגה בשכרות

לפני לא מעט שנים נכנסה לשימוש במשטרת ישראל מערכת "ינשוף" המודדת את כמות האלכוהול בדם על ידי נשיפה.

במדידה זו, מותרת הנהיגה ברכב, כאשר כמות האלכוהול היא נמוכה מ 240 מיקרוגרם בליטר אוויר נשוף.

סרוב לדרישתו של שוטר לביצוע בדיקת אלכוהול עשוי להביא לשלית רשיון והרשעה אוטומטית, הכל במסגרת השינויים האחרונים שהוכנסו בדיני התעבורה.

בבדיקת דם, כמות האלכוהול במאה מיליליטר דם צריכה להיות נמוכה מ 50 מיקרוגרם לליטר. העונש המרבי לנהג שנתפס נוהג בשכרות על פי סעיף 62 (3) לפקודת התעבורה הוא שנתיים פסילה בפועל של רישיון הנהיגה וקנס כספי.

עורך דין הבקיא בנושא, ידע לאמת עם השוטר אשר ביצע את הבדיקה באמצעות מכשיר "ינשוף" האם הבדיקה בוצעה בהתאם לקריטריונים. במידה וימצאו כשלים בתהליך הבדיקה, כגון אי ביצוע בדיקות מוקדמות על ידי המכשיר בטרם השימוש המבצעי בו, יזוכה הנאשם מהעבירה.


כמו כן, במקרים מסוימים, יוכל עורך דין המכיר ומתמחה בדיני תעבורה לבקש אישום על פי תקנה 26 (2), בה העונש הוא שלשה חודשי פסילה בלבד. אם נתפסת נוהג תחת השפעת אלכוהול (נהיגה בשכרות) עליך להקדים ולהתיעץ עם עו"ד מנוסה בדיני תעבורה. למידע נוסף לחץ כאן: נהיגה בשכרות

דיבור בטלפון נייד ללא דיבורית – דיני תעבורה

בתקנה 28(א) לתקנות התעבורה נקבע: "נוהג רכב חייב להחזיק בידיו את ההגה או הכידון כל עוד הרכב בתנועה; אולם רשאי הוא להסיר יד אחת מן ההגה או הכידון אם עליו לעשות בה דבר להבטחת פעולתו התקינה של הרכב או לקיום כללי התנועה".

בתקנה 28(ב) לתקנות התעבורה נקבע: "האמור בתקנת משנה (א) יחול גם על הנוהג ברכב שבו הותקן או מצוי מכשיר טלפון קבוע או נייד, והנוהג ברכב רשאי להשתמש בטלפון רק באמצעות מיקרופון המותקן ברכב".

מכאן ניתן ללמוד כי אסור להסיר את היד מההגה לצורך שימוש בטלפון, ואם ברצונך לשוחח בטלפון במהלך הנהיגה, יהיה עליך להשתמש בדיבורית או מיקרופון המותקן ברכב.

עם זאת,
גם אם נתפסת נוהג ללא דיבורית במכשיר סלולארי, יוכל עורך דין טוב לזכות אותך אם יימצאו כשלים בכתב האישום. לדוגמא, אם לא ייכתב בכתב האישום כי נמצאת נוהג ללא אחיזה בשתי ידיים על ההגה, כתב האישום פסול, ותזוכה מעונש.

העונש הצפוי לאדם שהורשע בנהיגה תוך שימוש בטלפון שלא כדין הוא 500 ¤ קנס, וירשמו לחובת הנהג 4 נקודות.

עורכי דין – דיני תעבורה

אם אתה חש כי נקנסת שלא כדין על ידי שוטר או קצין במהלך נהיגה ברכבך, או שנתפסת נוהג במהירות או חוצה צומת באור אדום, אל תהסס לפנות אל עורך דין המתמחה בנושא דיני תעבורה.

תמיד ניתן להגיע לבית המשפט לענייני תעבורה לבד, אך חשוב לזכור ולהבין כי עורכי דין המתמחים בתחום יוכלו לחסוך לך הרבה כסף, נקודות, זמן ובעיקר יוכלו למנוע מצב שבו רשיון הנהיגה שלך ישלל לתקופה ארוכה.

דיני תעבורה הנם נושא מורכב ובעל משמעות רבה עבור החופש לנוע בכבישים. דינים אלה מצריכים ידע ומומחיות ולכן אנו ממליצים לפנות אל עורך דין מתאים, בעל נסיון בטיפול והגנה על נאשמים שהואשמו בעבירות תעבורה שונות.

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (1) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
קראו עוד
פניה לעורך דין >>
ייעוץ משפטי
באינדקס עורכי הדין שלנו תוכלו למצוא את עורכי הדין הטובים והמומלצים ביותר בישראל, בכל תחום משפטי, לפי דירוג של לקוחות והמלצות ברשת. רוצה לדבר ולהתייעץ עם עורך דין מומחה? אנחנו כאן לשירותך!