סגירה
חזרה
סגירה
הוצאה לפועל
000-000-0000
הוצאה לפועל

איחוד תיקים בהוצאה לפועל או פשיטת רגל?

פניה לעורך דין >>

נקלעת לחובות ומופעלים נגדך הליכי גבייה רבים בלשכת הוצאה לפועל? במקרים בהם נגד החייב נפתחים תיקים רבים במקביל, לרוב יתקשה לעמוד בנטל הסדר התשלומים שנקבע עבורו בכל תיק ותיק ויוכל לבקש לאחד את התיקים ולהגיע להסדר תשלומים אפשרי מבחינת יכולותיו הכלכליות בהליך שנקרא איחוד תיקים.

לחלופין, יוכל לפנות להליך פשיטת רגל ולבקש הפטר מחובותיו.

הליך איחוד תיקים בהוצאה לפועל

כאשר בתוך תקופה נפתחים כנגד החייב תיקי הוצאה לפועל רבים וננקטים נגדו אמצעים כמו עיקולים, צווי מאסר ועוד, יוכל כאמור לפנות להליך של איחוד תיקים.

חשוב לערוך איזון ראוי בין ההגנות השונות שמעניק החוק ולבחור את ההליך המתאים ביותר למקרה, הליך זה או הכרזה על פשיטת רגל.

השיקולים בבחירה בין ההליכים הם רבים ומורכבים, בכל מקרה חשוב להתייעץ עם עורך דין במטרה לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר.

ההליך המקובל כאשר נפתח תיק בהוצאה לפועל נגד חייב, הוא שליחת הודעת אזהרה ובה מפורט הסדר תשלומים בסיסי.

גם כאשר מדובר בחובות בסכומים גבוהים, הסכום המקסימאלי לתשלום על פי ההסדר הבסיסי הנו 1,000 שקלים לחודש. מדובר בסכום סביר ברוב המקרים, אך מה קורה כאשר נגד החייב נפתחים תיקים רבים במקביל ועליו לשלם סכום חודשי בסך 1000 שקלים עבור כל תיק ותיק?

איחוד תיקים מורכב משני הליכים

ההליך הראשון - על החייב לפרוע 3% מסך חובותיו על מנת להיכנס להליך איחוד תיקים. מדובר בתנאי סף מאוד נוקשה היוצר מצב בלתי אפשרי עבור חייבים רבים.

ההליך השני – חייב שאינו יכול לפרוע מיידית 3% מהחוב, יוכל להיות מוכרז בתור חייב מוגבל באמצעים ותיקיו יאוחדו. אולם, בצד הכרזה זו סנקציות קשות כמו הגבלה חמורה על חשבונות הבנק, צווי עיכוב יציאה מהארץ ועוד.

חקירת יכולת בהליכי איחוד תיקים

הפנייה להליך נקבעת על ידי הרשם בלשכת הוצאה לפועל או לבקשתו של החייב עצמו. לקביעת הסדר התשלום בתיק המאוחד קודמת חקירת יכולת אודות יכולותיו הכלכליות של החייב, יכולות ההשתכרות שלו, הוצאותיו השוטפות, חשבונות, משכנתאות, הלוואות וכיו"ב.

למעשה, על החייב להגיש מסמכים המעידים על כל אלו, חשוב שהמסמכים יהיו מקוריים ומהימנים. בנוסף, יוגש תדפיס של כל חשבונות הבנק הפעילים ותלושי השכר בשלושת החודשים שקדמו לחקירה.

תוצאותיה של חקירת היכולת יקבעו מה יהיה הסכום החודשי שיהיה על החייב לשלם על פי הסדר התשלומים בתיק המאוחד.

ברוב המקרים, לאחר קביעת הסדר התשלומים מבקשים חייבים לעכב את כל ההליכים המופעלים נגדם בתיק המאוחד ובכך מונעים את הסבל והנזק הכרוך בעיקולים על נכסיהם, צווי מאסר וכיו"ב.

אולם, עיכוב ההליכים במקרה של איחוד תיקים תלוי ביכולתו של החייב לעמוד בהסדר שנקבע בתיק המאוחד. אם יפגר החייב בתשלומיו, יוכלו הנושים מייד עם האיחור הראשון בתשלום לנקוט נגדו בכל ההליכים הללו.

הכרזה על פשיטת רגל

הכרזה על פשיטת רגל הנה הליך ארוך, מורכב ולעיתים מאוד מייגע. ברגע שחייב נכנס להליכי פשיטת רגל, מוקפאים כל הליכי הגבייה שמופעלים כנגדו, עד לסיום ההליך.

כונס נכסים שימונה על נכסי החייב ילווה את התהליך מתחילתו ועד לסופו, תוך בדיקת יכולותיו, נכסיו וכל הכספים שמוחזקים על ידו בפיקדונות שונים.

מטרתו הראשונה של החייב בעת פנייה בבקשה להכרזה על פשיטת רגל, היא הקפאה של כל הליכי הגבייה המופעלים כנגדו.

כמו כן, יחתור לקבלת הפטר מחובותיו. על מנת להחוב בהליך המתאים מומלץ להתייעץ עם עורכי דין הבקיאים בתחום זה.

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (0) דירוגים | דירוג ממוצע (0)
קראו עוד
פניה לעורך דין >>
ייעוץ משפטי
באינדקס עורכי הדין שלנו תוכלו למצוא את עורכי הדין הטובים והמומלצים ביותר בישראל, בכל תחום משפטי, לפי דירוג של לקוחות והמלצות ברשת. רוצה לדבר ולהתייעץ עם עורך דין מומחה? אנחנו כאן לשירותך!