סגירה
חזרה
סגירה
תאונות דרכים
000-000-0000
תאונות דרכים

תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה לפי חוק

פניה לעורך דין >>

תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה מתרחשת בתוך שעות העבודה, במסגרת העבודה, במהלך הפסקה, בדרך אל מקום העבודה או בדרככם חזרה אל ביתכם, מוגדרת תאונת עבודה ומחייבת את הגורמים הרלוונטיים לפצותכם בגין הנזקים שנוצרו בעקבותיה.

גורמים אלו הם המוסד לביטוח לאומי ובמקרים בהם התאונה הנה תוצר של רשלנות המעסיק, ניתן לתבוע גם את המעביד או את חברת הביטוח שלו.

תאונת דרכים לרוב מלווה בהלם ורבים מהמעורבים מאבדים את עשתונותיהם בשל הטראומה הכרוכה בתאונה.

אולם, ישנן פעולות שנפגעי תאונות דרכים הנחשבות תאונות עבודה חייבים לבצע בכדי להבטיח לעצמם פיצוי הולם בגין הנזקים שנגרמו להם. במאמר זה נתייחס אל חלקן.

איסוף פרטי המעורבים בתאונה

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לעשות מיד לאחר התאונה, כמובן בהנחה כי מצבכם הרפואי מאפשר זאת, הוא תיעוד מדויק של נסיבות האירוע.

במידה ואינכם מסוגלים לבצע פעולת זו, צרו קשר בהקדם האפשרי עם קרובים או חברים, היכולים להגיע אל מקום האירוע ולתעד את כל מה שניתן לתיעוד, לרבות מקום ושעת האירוע, אופן קרות התאונה, מצב הכביש, מזג האוויר, מספרי רכב, תעודות זכות, מספרי רישיונות נהיגה, פוליסות ביטוח של המעורבים וכיוצא בזאת.

מעבר לכך, חשוב במידת האפשר לאתר עדים לתאונה ולבקש מהם את שמותיהם המלאים, מספרי תעודת זהות ופרטי התקשרות.

איסוף כל הפרטים הללו יקל משמעותית על עבודתו של עורך הדין אשר ייצג אתכם בתביעת הפיצויים ויבטיח כי יהיו בידכם כל הראיות הנדרשות להכרה בתאונת הדרכים כתאונה שהיא תאונת עבודה.

טיפול רפואי לאחר תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה

אם מצבכם הרפואי הוא כזה המחייב טיפול רפואי מיידי, סביר כי תפונו ממקום האירוע על ידי אמבולנס.

במידה ומצבכם הרפואי הוא כזה המאפשר לכם ניידות, מומלץ כי תגיעו לחדר המיון בכדי לעבור בדיקות רפואיות, בכל מקרה ובכל מצב. ייתכן מאוד כי ספגתם מכות יבשות אשר את השלכותיהן תראו רק בשלבים מאוחרים יותר.

פנייה אל חדר המיון לקבלת טיפול או לבדיקה, היא ראייה משפטית חשובה ביותר, שתעיד על קרות התאונה ועל הנזקים שנגרמו לכם.

דאגו ליידע את הרופא בחדר המיון בכך שמדובר בתאונת דרכים אשר היא תאונת עבודה, ובקשו ממנו כי יציין זאת ברישום הרפואי. כמו כן, חשוב לוודא כי כל תלונותיכם נרשמו על ידו.

אישורי מעסיק ותעודות רפואיות לנפגעי תאונות עבודה

תעודות רפואיות לנפגעי עבודה, הן התעודות המאשרות למעשה מבחינת הביטוח הלאומי, אובדן ימי עבודה כתוצאה מתאונת עבודה.

במידה ויש בידכם תעודות מחלה אחרות, יהיה עליכם להחליף את תעודות המחלה הרגילות בתעודות רפואיות לנפגעי עבודה. בכדי לקבל תעודות אלו, יהיה עליכם לגשת אל רופא המשפחה, כשבידכם טופס בל / 250.

טופס בל / 250 הוא טופס הצהרת המעסיק, המאשר כי עברתם תאונת עבודה.

יש לגשת אל המעסיק ולבקש ממנו חתימה על טופס זה, אשר מכיל תאור קצר של מקרה התאונה, ומהווה אישור עבור המוסדות הרפואיים כי עברתם תאונת דרכים בזמן עבודתכם, וכי ניתן להפיק עבורכם תעודות רפואיות לנפגעי עבודה במקום תעודות מחלה רגילות.

באופן כללי, ככל שתתעדו את טיפוליכם הרפואיים, ותקפידו על ציון העובדה כי הנכם מטופלים כתוצאה מתאונת עבודה, כך תגדילו את סיכויי התביעה ותמנעו מקום לספק בטענותיכם.

הקפידו על המשך טיפולים כנדרש, אל תקלו ראש בבדיקות הנקבעות לכם, ובעת הצורך, קבלו הפניות לרופאים המומחים במקרים של החמרה במצבכם, וכמובן, שמרו תיעוד של תוצאות הבדיקות ושל כל ההוצאות הכספיות להן נדרשתם.

איסוף מסודר ונכון של התעודות והמסמכים הרפואיים, טופס המעסיק בל / 250, התעודות הרפואיות לנפגעי העבודה עבור ימי המחלה והחיסורים, מהווים כולם ראיות משפטיות לתביעת פיצויים מוצלחת בגין נזקים אשר נגרמו כתוצאה מתאונת דרכים אשר מוגדרת בחוק כתאונת עבודה.

ייצוג משפטי

ייצוג משפטי מקצועי בשלב זה, קרוב לוודאי כי יוביל אל התוצאות להן יחלתם. מומלץ לבחור עורך דין שמתמחה בייצוג נפגעי תאונות עבודה, בעל ידע וניסיון עשיר בתחום זה.

עורך הדין ילווה אתכם בכל שלבי התביעה, בין אם תוגש נגש המוסד לביטוח לאומי ובין אם מדובר במקרה בו התאונה היא תוצר של רשלנות המעסיק. ככלל, במקרים אלו הטענה החשובה שיותר שיש לבסס היא כי מדובר באירוע תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה.

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (0) דירוגים | דירוג ממוצע (0)
קראו עוד
פניה לעורך דין >>
ייעוץ משפטי
באינדקס עורכי הדין שלנו תוכלו למצוא את עורכי הדין הטובים והמומלצים ביותר בישראל, בכל תחום משפטי, לפי דירוג של לקוחות והמלצות ברשת. רוצה לדבר ולהתייעץ עם עורך דין מומחה? אנחנו כאן לשירותך!